TODAY POTTERY
تصویر برگزیده
Brian Rochefort
B. 1985, Lincoln, Rhode Island • Lives and works in Los Angeles
گزارش ویژه
تازه های نشر
Carve Your Clay
فراخوان دریافت مقاله
سایت سفال امروز در نظر دارد به درج مقالات عمومی و تخصصی اعضای سایت بپردازد. از این رو از هنرمندان عزیز سفالگر دعوت می‌شود مقالات خود را در زمینه‌های مختلف به نشانی زیر ارسال کنند تا پس از داوری و تایید، به نام خودشان در سایت درج شود. در صورتی که مقاله ترجمه‌ است، حتما اصل مقاله یا نشانی سایتی را که مقاله از آن گرفته شده است،‌ به همراه مقاله ارسال کنید. بدیهی است ارسال تصاویر یا طرحهای مرتبط با مقالات‏‏‏‎ به درک بهتر و جذابیت آنها کمک شایانی خواهد کرد.
articles[at]todaypottery[dot]com
در پی کاوش‌های جدید صورت گرفت
​افزایش شمار سربازان ارتش سفالین چین
شمار سربازان «ارتش سفالین» مشهور چین که به منظور محافظت از مقبره اولین امپراطور چین ساخته شده بودند، با اکتشاف ۲۲۰ مجسمه دیگر توسط باستان‌شناسان افزایش پیدا کرد.
تهران
 به گزارش ایسنا از دیلی میل، «ارتش سفالین» چین پیش از اکتشاف این ۲۲۰ مجسمه جدید شامل هشت‌هزار سرباز،‌ ۱۳۰ ارابه به همراه ۵۲۹ اسب و ۱۵۰ اسب‌ سواری می‌شد.
این مجموعه در فاصله یک مایلی مقبره «چین شی هوآن» اولین امپراتور چین که در سال ۲۲۱ پیش از میلاد این سرزمین را متحد کرد، مدفون شده‌ بود.
مقبره امپراتور «چین شی هوآن» در «شی آن» شهری در شمال غربی چین واقع شده است.
از جمله نتایج جدیدترین کاوش باستان‌شناسان می‌توان به مجسمه طلایی شتری اشاره کرد که به نظر می‌رسد قدیمی‌ترین اثر کشف شده باشد.
 این اکتشاف بزرگ جدید که برای نخستین بار توسط خبرگزاری‌های محلی چین گزارش شد در نتیجه یک‌کاوش حدوداً ۱۰ ساله در یکی از چهار گودال واقع در این مقبره است. باستان‌شناسان در کاوش‌های سال‌های گذشته موفق شده بودند در این گودال که نزدیک به ۴۰۰ متر مربع وسعت دارد، در حدود ۶۰۰۰ سرباز سفالین کشف کنند.
سرپرست تیم کاوشی اخیر معتقد است، ‌یافته‌های اخیر می‌تواند اطلاعات بیشتری را درباره نحوه اداره ارتش باستانی چین به دست دهد؛ چرا که بسیاری از سربازان سفالین که به‌تازگی کشف شده‌اند ابزاری شبیه به نیزه و کمان در دست دارند که می‌تواند نشان‌دهنده نقش و مسئولیت آنها در میدان نبرد باشد.
ساخت آرامگاه‌ امپراتور«هوآن» از سال ۲۴۶ پیش از میلاد و درست در زمانی که این امپراتور بر تخت نشست، آغاز شد.‌ متخصصان معتقدند در مجموع ۷۰۰ هزار کارگر در ساخت این آرامگاه شرکت کرده‌اند.
این مجسمه‌ها که در اندازۀ واقعی انسان ساخته ‌شده‌اند و هرکدام چهره واقعی و منحصر به‌فردی دارند سبب شده‌اند باستان‌شناسان نظریه ساخت ارتش مشهور چینی زیر نظر مجسمه‌سازی یونانی را ارائه دهند. یونانی‌ها به‌عنوان اولین مردمی که قادر به ساخت مجسمه‌ با ویژگی‌های بسیار نزدیک به واقعیت بودند، شناخته می‌شوند.
مجسمه‌ها در چین پیش از ساخت مجسمه‌های ارتش سفالین، تنها در مقیاس ۲۰ سانتی‌متری ساخته می‌شدند.
ارتش سفالین به‌عنوان یکی از بزرگترین اکتشافات باستان‌شناسی قرن در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
کد: Tpn-9810-1401
۱۳۹۸ شنبه ۱۴ دي
بازدید: 744 بار


All rights reserved © 2021
طراحی و پیاده‌سازی: شرکت شبکه‌گستر موج