TODAY POTTERY
تصویر برگزیده
Brian Rochefort
B. 1985, Lincoln, Rhode Island • Lives and works in Los Angeles
گزارش ویژه
تازه های نشر
Carve Your Clay
فراخوان دریافت مقاله
سایت سفال امروز در نظر دارد به درج مقالات عمومی و تخصصی اعضای سایت بپردازد. از این رو از هنرمندان عزیز سفالگر دعوت می‌شود مقالات خود را در زمینه‌های مختلف به نشانی زیر ارسال کنند تا پس از داوری و تایید، به نام خودشان در سایت درج شود. در صورتی که مقاله ترجمه‌ است، حتما اصل مقاله یا نشانی سایتی را که مقاله از آن گرفته شده است،‌ به همراه مقاله ارسال کنید. بدیهی است ارسال تصاویر یا طرحهای مرتبط با مقالات‏‏‏‎ به درک بهتر و جذابیت آنها کمک شایانی خواهد کرد.
articles[at]todaypottery[dot]com
در خانه سفال برگزار شد
برگزاری کارگاه آموزشی لعاب میکروکریستالی
کارگاه آموزشی لعاب میکروکریستالی (آونچرین) در خانه سفال برگزار شد.
تهران

به گزارش خبرنگار سفال امروز، در این کارگاه یک‌روزه که فتح‌الله زیارتی از هنرمندان و مدرسان سفال در شهر سمنان به‌عنوان مدرس در آن حضور داشت،‌ ابتدا مباحثی به‌صورت تئوریک بیان شد. سپس در بخش عملی کارگاه، وی به‌صورت عملی مراحل تهیه و نحوه استفاده از این لعاب برروی سفال را آموزش داد.

این کارگاه که روز پنج‌شنبه شانزدهم شهریورماه 91 در ساختمان آموزش خانه سفال و به همت انجمن هنرمندان سفال برپاشده بود،‌ با استقبال خوب مشتاقان هنر سفالگری روبرو شد.

لعاب آونچرین از لعابهای کریستالین بسیار زیباست. کریستالهای نسبتاً ریز و قرمز و طلایی رنگ این لعاب بر اثر تابش نور، به‌ویژه نور خورشید به‌صورت بسیار زیبایی می‌درخشند.

خبرنگار: صبا درویش

کد: Tpn-9106-2101
۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۴ آبان
بازدید: 2797 بار


All rights reserved © 2020
طراحی و پیاده‌سازی: شرکت شبکه‌گستر موج