TODAY POTTERY
تصویر برگزیده
Brian Rochefort
B. 1985, Lincoln, Rhode Island • Lives and works in Los Angeles
گزارش ویژه
تازه های نشر
Carve Your Clay
فراخوان دریافت مقاله
سایت سفال امروز در نظر دارد به درج مقالات عمومی و تخصصی اعضای سایت بپردازد. از این رو از هنرمندان عزیز سفالگر دعوت می‌شود مقالات خود را در زمینه‌های مختلف به نشانی زیر ارسال کنند تا پس از داوری و تایید، به نام خودشان در سایت درج شود. در صورتی که مقاله ترجمه‌ است، حتما اصل مقاله یا نشانی سایتی را که مقاله از آن گرفته شده است،‌ به همراه مقاله ارسال کنید. بدیهی است ارسال تصاویر یا طرحهای مرتبط با مقالات‏‏‏‎ به درک بهتر و جذابیت آنها کمک شایانی خواهد کرد.
articles[at]todaypottery[dot]com
​افزایش استقبال هنرمندان از جشنواره سفال و سرامیک
استقبال هنرمندان سفالگر و سرامیست از یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران با افزایش ده درصدی هنرمندان شرکت کننده رو به رو بوده است.
تهران
به گزارش واحد ارتباطات و رسانه یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، در دوسالانه یازدهم 428 نفر از هنرمندان عرصه سرامیک ثبت‌نام کرده‌اند که از این نظر تعداد شرکت‌کنندگان این دوره نسبت به دوره پیشین با رشد 10درصدی روبه‌رو بوده است. بدین ترتیب 770 اثر به دبیرخانه دوسالانه ارسال شده است.
طبق ارقام اعلام شده، هنرمندان زن بیش از مردان از دوسالانه سرامیک استقبال کرده‌اند. 325 هنرمند زن سرامیست متقاضی حضور در این رویداد هنری بوده‌اند که در مقابل نام 103 هنرمند مرد سرامیست در دوسالانه ثبت شده است.
همچنین براساس درج سطوح تحصیلی متقاضیان در این دوره 27 نفر دارای مدرک کاردانی، 226 هنرمند دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، 140 نفر کارشناسی ارشد، شش نفر دارای مدرک دکتری و همچنین 29 نفر با مدرک تحصیلی دیپلم در دوسالانه یازدهم شرکت جسته‌اند.
براساس این گزارش، نسبت حضور شرکت‌کنندگان تهرانی و غیرتهرانی در این دوسالانه نیز تقریباً برابر است. از استان تهران 211 نفر متقاضی حضور در بخش نهایی دوسالانه‌اند، در حالی که این رقم برای سایر استان‌ها برابر با 217 نفر است. در این دوره هنرمندان 24 استان در سامانه دبیرخانه دوسالانه سرامیک ثبت‌نام کرده‌اند.
بیشترین استقبال متعلق به استان البرز با 50 شرکت‌کننده است. استان‌های آذربایجان شرقی با 34 متقاضی، اصفهان با 30 متقاضی، مازندران با 17 متقاضی، خراسان رضوی با 13 متقاضی، فارس با 12 متقاضی و گیلان با 11 متقاضی دیگر استان‌های فعال در یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک به حساب می‌آیند.
انتخاب آثار هنرمندان برای حضور در دوسالانه یازدهم روز چهارشنبه 26 شهریور ماه با حضور اعضای هیات انتخاب شامل بهزاد اژدری، مجید ضیایی، محمود محرومی، بیتا فیاضی، مجتبی شاه‌کوچکی و نفیسه خلج انجام شد.
یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران، به دبیری هیربد همت‌آزاد آبان‌ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
کد: Tpn-9903-0701
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر
بازدید: 273 بار


All rights reserved © 2021
طراحی و پیاده‌سازی: شرکت شبکه‌گستر موج